Sucha skóra twarzy - jak przywrócić jej nawilżenie? Przykład pielęgnacji! Kate Nate - blog kosmetyczny
Uroda

Sucha skóra twarzy – jak przywrócić jej nawilżenie? Przykład pielęgnacji!

20 kwietnia, 2020

Sucha skóra ma podłoże genetyczne, ale to nie oznacza, że nie masz wpływu na jej stan! Wystarczy, że zrozumiesz jej potrzeby, wyeliminujesz błędy i dostarczysz odpowiednich substancji! Przekonasz się, że sucha cera też będzie lśnić i zachwycać!

Sprawdź czy Twoja cera jest sucha!

Zrób krótki test. Jeżeli na minimum 3 pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco, Twoja skóra najprawdopodobniej jest sucha!

Czego potrzebuje sucha skóra?

Aby cera sucha odzyskała dobrą kondycję musisz odbudować płaszcz hydrolipidowy skóry, który najprawdopodobniej został osłabiony! Płaszcz hydrolipidowy to niewidoczna błona, która chroni przed utratą wilgoci, czyli niedostatecznym nawilżeniem. Pomogą Ci kosmetyki, które bogate są w skwalen, cholesterol, woski, olejki (zawierają kwasy tłuszczowe), a także ceramidy i kwas hialuronowy. Więcej na temat płaszcza hydrolipidowego pisałam TUTAJ.

Przyczyną, z powodu której Twoja skóra jest sucha mogą być też geny. Niekiedy zdolność skóry do wytworzenia ochronnej warstwy jest biologicznie niewystarczająca. Gruczoły łojowe i potowe, które ją tworzą, pracują na „niższych obrotach”, przez co skóra nie otrzymuje właściwego natłuszczenia. W konsekwencji traci nawodnienie, które otrzymujesz z wnętrza organizmu. Funkcjonowanie gruczołów skórnych pogarsza się także z wiekiem.

Sucha skóra i jej przykładowa pielęgnacja

Pielęgnacja dopasowana do indywidualnych potrzeb powinna opierać się na: wywiadzie, ocenie fizycznej skóry oraz eliminacji nieodpowiednich produktów kosmetycznych i spożywczych. Przez internet nie możemy spełnić wszystkich tych wymagań, ale spróbuję Was właściwie nakierować. Nie każda pielęgnacja suchej skóry będzie taka sama! Przygotowałam przykład, który posłuży Wam za wzór. Możliwe, że jest odpowiedni właśnie dla Ciebie i nie musisz nic zmieniać!

Sucha skóra twarzy - jak przywrócić jej nawilżenie? Przykład pielęgnacji! Kate Nate - blog kosmetyczny
Sucha skóra twarzy - jak przywrócić jej nawilżenie? Przykład pielęgnacji! Kate Nate - blog kosmetyczny

Nawilżanie jest podstawową potrzebą każdej cery, także tłustej! Paradoksalnie skóra tłusta może się nadmiernie przetłuszczać, ponieważ brakuje jej nawilżenia. Mówimy wtedy o skórze odwodnionej. Dlaczego powstaje i jak ją pielęgnować opowiem Wam w kolejnych postach. Tymczasem nawilżajcie skórę! „Słyszymy się” wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.