Semilac czy Indigo? Jeśli stoisz przed tym dylematem to mam dla Ciebie obiektywną ocenę dwóch najpopularniejszych marek lakierów hybrydowych!
Uważam, że lakiery hybrydowe są rewelacyjnym wynalazkiem XXI wieku! Jestem posiadaczką kruchej płytki paznokciowej. Ponadto żaden lakier nie trzymał się na moich paznokciach u rąk dłużej jak dobę. Zazwyczaj po kilku godzinach od pomalowania paznokci lakier odpryskiwał, nie wspominając o malowaniu paznokci na ostatnią chwilę i „odduszonym” lakierze… Znacie to ?
Na szczęście ktoś wymyślił lakiery hybrydowe… :)
Dziś przygotowałam dla Was porównanie dwóch wiodących marek lakierów hybrydowych: Semilac i Indigo.
Obie marki cieszą się popularnością w salonach urody oraz w Waszych domach ;)
Czy są jednak znaczące różnice, które mogą zadecydować o wyborze jednej z nich ? Przyjrzyjmy się im z bliska…
Manicure hybrydowy krok po kroku
W tej kwestii nie ma żadnych różnic. Zarówno lakiery Indigo jak i Semilac nakładamy w tej samej kolejności:
nadajemy paznokciom kształt, odsuwamy skórki
matowimy płytkę paznokciową blokiem
odtłuszczamy płytkę środkiem na bazie alkoholu
nakładamy primer (najlepiej) bezkwasowy zwiększający przyczepność lakieru do płytki
nakładamy bazę (utwardzamy w lampie UV, LED), 2x kolor ( po każdej warstwie utwardzamy w lampie) i nabłyszczacz (utwardzamy w lampie). Czas utwardzania zależy od typu lampy. Zwykle wynosi 30-60 sekund.
na końcu przemywamy warstwę dyspersyjną produktem na bazie alkoholu
…i voilà cieszymy się pięknymi paznokciami

Trwałość manicure hybrydowego
Trwałość jest najważniejszym aspektem warunkującym, którą firmę wybierzemy. Producent Semilac gwarantuje trwałość do 3 tygodni, Indigo aż do 5! Biorąc pod uwagę fakt, iż paznokcie rosną 0,1 mm na dobę, po 3 tygodniach mamy już znaczny odrost (w zależności od indywidualnych uwarunkowań). Manicure z odrostem nie wygląda już tak efektownie jak na początku, w związku z czym dla mnie trwałość aż do 5 tygodni nie jest konieczna, chociaż niekiedy w natłoku obowiązków mile widziana :)
Najważniejszym produktem, który wg mnie gwarantuje wytrzymałość paznokci jest baza. Nakładając bazę musicie pamiętać aby dokładnie zabezpieczyć/pokryć lakierem wolny brzeg paznokcia. Jeśli wykonacie tę czynność niedbale pod paznokcie może dostać się powietrze a stąd już krótka droga do „odprysków”, a nawet zakażeń grzybicznych! Bardzo długo używałam tylko lakierów Semilac. Byłam z nich zadowolona, gdyż na moich paznokciach świetnie się trzymały do 2-3 tygodni (czasem nawet do 4-ech), ale jeżeli jesteście posiadaczką tłustej płytki paznokciowej lepiej sprawdzi się Indigo. Posiada w swojej kolekcji Protein Base, której konsystencja jest znacznie gęstsza niż baza Semilac, dzięki czemu można nią również przedłużać płytkę paznokciową. Ponadto zawiera w składzie proteiny, które wzmacniają naturalną płytkę paznokciową. Lakierami Semilac również przedłużycie paznokcie, jednak w tym celu należy użyć dwóch produktów: bazy + drugiego lakieru Hard Top. Tego drugiego nie można nakładać bezpośrednio na płytkę paznokciową, w związku z czym konieczne jest wcześniejsze użycie bazy Semilac.
Odkąd w moje ręce wpadła baza Indigo, odtąd stała się moim ulubieńcem. W aspekcie trwałości nie ma sobie równych! Lakiery wytrzymują naprawdę 4-5 tygodni, ponadto bardzo rzadko odpryskują od wolnego brzegu co w przypadku Semilac po upływie 3 tygodni często się zdarzało. Nie można jednak mieć tego za złe Semilac, gdyż lojalnie nas informuje o trwałości lakierów do 3 tygodni.

Łatwość wykonania manicure hybrydowego
Lakiery Indigo mają znacznie gęstszą konsystencję niż lakiery Semilac. Wykonanie manicure lakierami Indigo wymaga większej precyzji. Ich gęsta konsystencja warunkuje większą staranność w wykonaniu, tak aby równomiernie nałożyć produkt. Konsystencją przypomina żel.
Semilac idealnie rozprowadza się na płytce, jest rzadszy, nie robi zacieków. Wyjątkiem jest Top no whipe oraz Hard top. Posiadają gęstszą konsystencję niż pozostałe lakiery kolorowe i bazy.
Porównując znacznie łatwiej pracuje się na produktach Semilac.
Cena lakierów hybrydowych
Indigo jest minimalnie droższy od Semilac.
Za butelkę lakieru o pojemności 5ml zapłacimy 29zł. W tej samej cenie Semilac oferuje pojemność 7ml.
Indigo ma również wariant 10ml w cenie 55zł, Semilac posiada tylko pojemność 7ml.
Biorąc pod uwagę cenę bardziej opłaca się zakupić lakiery Semilac.
AKTUALIZACJA 14/03/2018 – Indigo wprowadziło nową pojemność 7ml w cenie 33zł.
Kolory lakierów Semilac i Indigo
Zarówno Indigo jak i Semilac posiada bardzo bogatą kolorystykę. Znajdziemy wiele pięknych, aktualnie modnych odcieni w tym również kilka odcieni klasycznych kolorów – czerwieni oraz róży.
Z pewnością każda z nas znajdzie swoje ulubione kolory, gdyż obie firmy regularnie poszerzają gamę kolorystyczną.
Semilac czy Indigo - bilans końcowy!
Obie marki są godne wypróbowania. W zależności od tego do czego przykładacie największą wagę, tym sugerujcie się przy wyborze marki. Słyszałam od kilku osób o reakcjach alergicznych na produkty Semilac. Sama jednak nigdy nie doświadczyłam nadwrażliwości na lakiery Semilac i z powodzeniem używałam i używam od długiego czasu.

A Wam które lakiery bardziej odpowiadają? Wykonujecie manicure w domy czy salonie?
Jako paznokciomaniaczka chciałam dodać tylko, że Semilac wypuścił nową bazę Leveller base, która jest samopoziomująca i z opisu bardzo przypomina Protein base z Indigo. Natomiast jeśli chodzi o pojemności lakierów z Indigo, to również nastąpiła zmiana i są dostępne buteleczki 7ml za 33zł ? pozdrawiam
Jeśli chodzi o Indigo, w związku z tym, że jestem za granicą wyświetlają mi się ceny w €, czyli 7ml-owe buteleczki kosztują 9,90€, przeliczając na PLN to ponad 40zł. W dalszym ciągu Semilac jest tańszy ;)
A nową bazę Semilac muszę koniecznie wypróbować :) Jestem bardzo ciekawa efektu…
Fajne porównanie, rzeczywiście semilac łatwiej się nakłada. Ja ostatnio bawię się ekspresowymi hybrydami oluschakiss (próbowałaś?). Podoba mi się, że mogę je szybko nałożyć bez bazy i topu i szybko ściągnąć. pozdrawiam!
Szczerze mówiąc nie słyszałam o tej marce. Coraz więcej firm wprowadza ekspresowe hybrydy, ale coś za coś bo nie są one już tak trwałe? Pewnie wytrzymują do 14dni?
Nie zgodzę się, pracowałam na 2 firmach. Przede wszystkim Semilac potrafi uczulić i tez wiele osób uczula ;) mnie osobiście po czasie podrażniła również oliwka do skórek z serii Semilac Care. Semilac jest rzadszy to prawda, ale to zwiększa szanse na zalanie skórek chociażby wtedy, gdy niefortunnie ułożymy dłoń w lampie i lakier „uleje” się gdzieś i stworzy się coś na wzór górki, zwykła nierówność :) Indigo ma super bazy, topy i kolory, niektóre z nich kryją już po jednej warstwie i nie zostawiają smug jak semilac przy jasnych kolorach i nie ma prześwitów. JEDYNA wada Indigo według mnie to to, że ciężko zdjąć ich bazy (Proteinka, Mineralna) z pomocą frezarki, nie wspominając o moczeniu w acetonie, który raczej by sobie nie poradził, ie wiem-nie stosuje acetonu. Ich wielkim plusem jest Indigo Home Spa- piękne zapachy kremów do ciała i dłoni, oliwki do skórek. Ceny jak dla mnie adekwatne do jakości, więc według mnie nie ma co „ujmować” Indigo za ich ceny produktów, jeśli oferują świetna jakość, która nie zawodzi. Oczywiście każdy kupię według zasobności swojego portfela i potrzeb, a firma wycenia swoje produkty bardzo w porządku-oczywiście jak dla mnie.
O alergii na produkty Semilac wspomniałam, choć ani ja, ani nikt z mojego bliskiego otoczenia alergii na nie miał:) Nie na każdych paznokciach jednak Semilac się trzyma. Znam osoby, u których manicure nie wytrzymuje tygodnia w przeciwieństwie do Indigo. Jeśli chodzi o cenę zaznaczyłam, że Indigo jest nieznacznie droższe, ale za to trwalsze. Używam obu firm i tak jak wspomniałam we wpisie łatwiej pracuje mi się na produktach Semilac, ale cenię Indigo za lepszą trwałość! pozdrawiam :)
Czy uzywalas bade probowalas używać Indigo na bazach semilaca?
Czy używałaś bazę bądź próbowałaś używać bazę semilaca pod hybrydy kolorowe z indigo?
Tak, niestety wytrzymały tydzień. Możliwe, że popełniłam błąd bo bazę i top użyłam Semilaca, a kolor Indigo. Za to na bazie Indigo + kolor i top od Semilaca manicure trzymał się świetnie! Niemniej nie poleca się łączenia lakierów różnych marek ze względu na ryzyko podrażnień.