Uroda

Kosmetyk miesiąca – serum The Ordinary z niacynamidem i cynkiem!

30 kwietnia, 2020

Gdybym miała wskazać kosmetyk, który zarazem wzmacnia barierę naskórkową jak i działa antyzapalnie to byłoby to właśnie serum z The Ordinary z niacynamidem i cynkiem. Pozytywów z jego stosowania jest jednak znacznie więcej!

Co zyska Twoja skóra?

Serum na trądzik i rozszerzone pory

Serum redukuje zmiany zapalne. Jest odpowiedni jako produkt uzupełniający w terapii trądziku pospolitego jak i różowatego. Poprawi stan cer mieszanych regulując nadmierną pracę gruczołów łojowych. Widoczność rozszerzonych porów skóry ulega zmniejszeniu. Także zaskórniki zamknięte ulegną redukcji.

Serum na przebarwienia

Tak wysokie stężenie niacynamidu w serum (aż 10%) pozytywnie wpłynie na rozjaśnienie przebarwień posłonecznych lub potrądzikowych. Niacynamid hamuje transport barwnika skóry, dzięki czemu zapobiega powstawaniu nowych przebarwień. Melanina nie odkłada się w wyższych warstwach skóry.

Serum spłyca zmarszczki

Niacynamid pobudza syntezę ceramidów. Przekłada się to na zwiększenie odporności skóry na negatywne czynniki środowiska zewnętrznego. Wzmocniony cement międzykomórkowy odwdzięcza się w postaci bardziej napiętej i elastycznej skóry. Drobne zmarszczki zostają spłycone. Wzrasta nawilżenie skóry.

Zbuduj tolerancję!

Serum The Ordinary z niacynamidem i cynkiem niewątpliwie przyniesie skórze wiele korzyści, jednak najpierw musisz zbudować tolerancję skóry. Cynk obecny w serum może ją przesuszyć, jeżeli od samego początku będziesz stosować je codziennie. Pozwól skórze się przyzwyczaić. Proponuję na początku stosować serum co 2-3 dni sukcesywnie zwiększając częstotliwość, jeżeli skóra będzie dobrze reagować. Nie zrażaj się, jeśli skóra początkowo się przesuszy. To normalne i znak, że powinnaś zmniejszyć dawkę! Słuchaj swojej skóry. Ona podpowie Ci jaka częstotliwość jest dla niej odpowiednia.

Podpowiem, że moja skóra (mieszana ze skłonnością do suchej) na początku tolerowała serum tylko 2-3 razy w tygodniu. Z czasem stosowałam codziennie, raz dziennie na noc. Nie nakładam pod makijaż, ponieważ się warzy.

Efekt u mnie!

U mnie spełniły się wszystkie obietnice tego kosmetyku. Stosując regularnie zredukowałam widoczność zmarszczek, zmniejszyłam widoczność rozszerzonych porów, zredukowałam zaskórniki, ale także wszelkie blizny po krostkach znacznie się rozjaśniły. Aktualnie stosuję kilka razy w tygodniu. Absolutną zaletą tego kosmetyku jest fakt, że można stosować go latem, bez obaw o podrażnienie. Cena również przemawia na korzyść – ok. 26zł/30ml.

Serum odpowiednie jest dla wszystkich typów cer, w szczególności problemowych. Jeżeli Twoja skóra jest sucha lub bardzo sucha, poszukaj serum z niacynamidem bez zawartości cynku.

Rekomendacje zawsze ułatwiają wybór odpowiedniego kosmetyku, więć zachęcam Was do podzielenia się Waszymi ulubieńcami z niacynamidem :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.